Porady ON-LINE specjalistów. Masz pytanie do prawnika, psychologa, doradcy finansowego? Udzielimy profesjonalnej i szybkiej e-porady!

Przykładowe pytania do doradcy finansowego zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line. 

Leasing bez BIK

1. Mam problemy w BIK-u. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są zainteresowane podpisaniem umowy na pojazd. Czy możliwe jest uzyskanie leasingu bez weryfikacji BIK i jakie są koszty finansowania? Proszę o poradę.

Leasing bez KRD

1. Mam niewielki wpis w KRD. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są zainteresowane podpisaniem umowy na pojazd. Czy możliwe jest uzyskanie leasingu bez weryfikacji baz dłużników i jakie są koszty finansowania? Proszę o poradę.

2. Czy mając wpis w KRD mogę uzyskać tani leasing na nowy samochód z salonu dealerskiego?

Leasing a egzekucje komornicze

1. Czy komornik może zająć samochód, który jest w leaisngu?

2. Mam komornika, czy możliwe jest uzyskanie leasingu / kredytu? 

Problem z kredytem

1. W 2008 roku podpisałem umowę kredytu na mieszkanie w Poznaniu. Chciałem mieszkanie wynająć i zarabiać na różnicy pomiędzy dochodem z wynajmu a rata leasingową. Rata wynosiła pierwotnie 1000 zł z wynajmu uzyskiwałem na czysto 1600 zł. Obecnie rata wynosi 1800 zł i do interesu muszę dokładać. Umowa jest indeksowana CHF. Prezydent i rząd obiecał rozwiązanie legislacyjne ale do tej pory nie ma ustawy ani jasnych kryteriów. W jaki sposób mogę egzekwować od banku unieważnienie umowy? Do tej pory bank odmawiał jakiejkolwiek restrukturyzacji umowy. Czy lepszym rozwiązaniem będzie dalsza spłata kredytu i oczekiwanie na rozwiązania rządowe, czy należy skierować już teraz pozew do sądu? Jakie są szanse wygrania z nieuczciwym bankiem?

2. Straciłem pracę po wypadku samochodowym. Miałem kredyt na mieszkanie oraz samochód. W sumie 280 tys. zaangażowania w banku. Obecnie nie mam możliwości spłacać terminowo rat kredytowych. Czytałem, że upadłość konsumencka pozwala na umorzenie długów. Czy w moim przypadku takie rozwiązanie jest możliwe? Czy stracę samochód i mieszkanie? Czy istnieją inne rozwiązania prawne aby nie stracić przynajmniej mieszkania?

Problem z leasingiem

1. Miałam samochód w leasingu. Po kradzieży auta umowa leasingu została rozwiązana a firma leasingowa żąda ode mnie dodatkowo 20 tys. zł. Nie zgadzam się z roszczeniem firmy leasingowej ponieważ samochód miał polisą AC oraz dodatkowo polisę GAP. Według mnie polisy powinny zaspokoić w całości leasingodawcę. Zaznaczam, ze nie miałam żadnych zaległości na umowie. Proszę o pomoc i poradę.

Konsolidacja kredytów

1. Posiadam kilkanaście kredytów na niewielkie kwoty. Spłaty są opóźnione o ponad miesiąc. Czy możłiwe jest skonsolidowanie wszystkich zobowiązań do jednego kredytu? Podkreślam, że mogłabym spłacać jeden kredyt terminowo, jeśli rata będzie odpowiednio niska a kredyt udzielony na 5 lat. Obecna moja fatalna sytuacja wynika z stosunkowo wysokich rat z wielu krótkoterminowych pożyczek (także chwilówek) i kredytów. 

Upadłość konsumencka a alimenty i wyrok karny

1. Mam kilka kredytów oraz wyrok karny, na mocy którego muszę naprawić szkodę w wysokości 50 tys. zł. Dodatkowo sąd zasądził alimenty na syna. Czy upadłość konsumencka zwolni mnie z długów, alimentów oraz naprawienia szkody? Pracuję obecnie na etacie i moje wynagrodzenie nie pozwala na regulowanie wszystkich zobowiązań. W szczególności nie mam możliwości oddania kwoty z wyroku karnego.

Spółka z o.o. a działalność osobista

1. Mam problemy finansowe w bankach i kilka kredytów, które spłacam nieregularnie. Prowadzę firmę i mam komornika. Komornik oraz bieżące obciążenia nie pozwalają mi na spokojną prace i rozwój. Czy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogłoby rozwiązać problem? jak moje osobiste długi i problemy w bankach wpłyną na spółkę, w której będę miał udziały i zostanę prezesem?

Zapraszamy na FB

Raport KRD

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania w zakresie informacji o długach zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Mam wpisy w KRD 1. Staram sie o kredyt. Bank odmówił finansowania i nie podał szczegółów(...)

Pytania do doradcy finansowego

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do doradcy finansowego zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Leasing bez BIK 1. Mam problemy w BIK-u. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są (...)

Pytania do prawnika

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do prawnika zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Prawo spadkowe, dziedziczenie, testamenty 1. Zmarł mój ojciec, który pozostawił długi w bankach i firmach poż(...)

Pytania do psychologa

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do psychologa zadawne w systemie porad OnLine. Miłość, zerwanie 1. Rzucił mnie chłopak. Byliśmy razem przez 2 lata. Wszystko układało się wzorowo. Latem planowaliśmy wspólnie zam(...)

Porady psychologiczne

Porady medyczne i psychologiczne

Masz problem / pytanie do psychologa? Skorzystaj z szybkiej porady specjalisty on-line. Gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia!

Porady prawne

Nakaz zapłaty

Masz pytanie do prawnika? Zapytaj prawników w naszym serwisie. Uzyskaj szybką i profesjonalną poradę bez wychodzenia z domu. 100% satysfakcji i bezpieczeństwa.

Porady specjalistów

Specjaliści online

Masz pytania do specjalistów z różnych dziedzin (prawo, finanse, psychologia, inne)? Uzyskaj profesjonalną eporadę!  

Początek strony