Porady ON-LINE specjalistów. Masz pytanie do prawnika, psychologa, doradcy finansowego? Udzielimy profesjonalnej i szybkiej e-porady!

Przykładowe pytania do prawnika zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line. 

Prawo spadkowe, dziedziczenie, testamenty

1. Zmarł mój ojciec, który pozostawił długi w bankach i firmach pożyczkowych. Ni wiem ile dokładnie. Prawdopodobnie tata miał również pożyczki od znajomych. Nie pozostawił testamentu. Tata posiadał działkę rekreacyjną z domkiem na Mazurach o wartości około 100 tys. zł oraz motocykl Yamahę o wartości około 20 tys. zł (w dowodzie rejestracyjnym bank jest współwłaścicielem). Pomiędzy rodzicami była rozdzielność majątkowa od 3 lat. Mama żyje. Mam jeszcze niepełnoletniego brata. Ja jestem pełnoletnia. Żyje babcia ze strony taty. Nie wiemy czy mamy odrzucić spadek czy przyjąć. Kiedy i jakie czynności powinniśmy podjąć? Jaki jest koszt przyjęcia lub odrzucenie spadku? Czy powinniśmy angażować innych krewnych taty? Proszę o poradę.

Zajęcia i egzekucje komornicze

2. Komornik zajął mi pensję oraz rachunek bankowy. Pracuje na etacie i jest to jedyne moje źródło dochodu. Z wynagrodzenia 3600 zł zostaje mi około 1200 zł. Zajęcie komornicze wystąpiło na wniosek firmy leasingowej, w której mąż miał leasing na samochód. Ja tylko poręczałam weksel do umowy leasingu jakieś 4 lata temu. Teraz jestem z mężem po rozwodzie i nie mam z mężem kontaktu. Jak mogę rozwiązać problem? Czy mam możliwość obrony przed sądem? Czy mogę mieć roszczenia do byłego męża?

Problem z kredytem

3. W 2008 roku podpisałem umowę kredytu na mieszkanie w Poznaniu. Chciałem mieszkanie wynająć i zarabiać na różnicy pomiędzy dochodem z wynajmu a rata leasingową. Rata wynosiła pierwotnie 1000 zł z wynajmu uzyskiwałem na czysto 1600 zł. Obecnie rata wynosi 1800 zł i do interesu muszę dokładać. Umowa jest indeksowana CHF. Prezydent i rząd obiecał rozwiązanie legislacyjne ale do tej pory nie ma ustawy ani jasnych kryteriów. W jaki sposób mogę egzekwować od banku unieważnienie umowy? Do tej pory bank odmawiał jakiejkolwiek restrukturyzacji umowy. Czy lepszym rozwiązaniem będzie dalsza spłata kredytu i oczekiwanie na rozwiązania rządowe, czy należy skierować już teraz pozew do sądu? Jakie są szanse wygrania z nieuczciwym bankiem?

4. Straciłem pracę po wypadku samochodowym. Miałem kredyt na mieszkanie oraz samochód. W sumie 280 tys. zaangażowania w banku. Obecnie nie mam możliwości spłacać terminowo rat kredytowych. Czytałem, że upadłość konsumencka pozwala na umorzenie długów. Czy w moim przypadku takie rozwiązanie jest możliwe? Czy stracę samochód i mieszkanie? Czy istnieją inne rozwiązania prawne aby nie stracić przynajmniej mieszkania?

Problem z leasingiem

5. Miałam samochód w leasingu. Po kradzieży auta umowa leasingu została rozwiązana a firma leasingowa żąda ode mnie dodatkowo 20 tys. zł. Nie zgadzam się z roszczeniem firmy leasingowej ponieważ samochód miał polisą AC oraz dodatkowo polisę GAP. Według mnie polisy powinny zaspokoić w całości leasingodawcę. Zaznaczam, ze nie miałam żadnych zaległości na umowie. Proszę o pomoc i poradę.

Wierzytelności i roszczenia

6. Firma nie zapłaciła mi za wykonane usługi. W sumie zaległe były trzy faktury na kwotę 16 tys. zł. Prowadzę małą firmę budowlaną i kwota 16 tys. zł jest dla mnie znaczną sumą. Złożył samodzielnie pozew i sąd wydał nakaz zapłaty oraz wyrok. Próbowałem przed oddaniem sprawy do komornika dogadać się z dłużnikiem jednak okazało się, że firma złożyła wniosek o upadłość. Czy w związku z tym mam jakieś szanse aby odzyskać swoje pieniądze?

Upadłość konsumencka a alimenty i wyrok karny

7. Mam kilka kredytów oraz wyrok karny, na mocy którego muszę naprawić szkodę w wysokości 50 tys. zł. Dodatkowo sąd zasądził alimenty na syna. Czy upadłość konsumencka zwolni mnie z długów, alimentów oraz naprawienia szkody? Pracuję obecnie na etacie i moje wynagrodzenie nie pozwala na regulowanie wszystkich zobowiązań. W szczególności nie mam możliwości oddania kwoty z wyroku karnego.

Spółka z o.o. a działalność osobista

8. Mam problemy finansowe w bankach i kilka kredytów, które spłacam nieregularnie. Prowadzę firmę i mam komornika. Komornik oraz bieżące obciążenia nie pozwalają mi na spokojną prace i rozwój. Czy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogłoby rozwiązać problem? jak moje osobiste długi i problemy w bankach wpłyną na spółkę, w której będę miał udziały i zostanę prezesem?

Zapraszamy na FB

Raport KRD

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania w zakresie informacji o długach zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Mam wpisy w KRD 1. Staram sie o kredyt. Bank odmówił finansowania i nie podał szczegółów(...)

Pytania do doradcy finansowego

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do doradcy finansowego zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Leasing bez BIK 1. Mam problemy w BIK-u. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są (...)

Pytania do prawnika

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do prawnika zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Prawo spadkowe, dziedziczenie, testamenty 1. Zmarł mój ojciec, który pozostawił długi w bankach i firmach poż(...)

Pytania do psychologa

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do psychologa zadawne w systemie porad OnLine. Miłość, zerwanie 1. Rzucił mnie chłopak. Byliśmy razem przez 2 lata. Wszystko układało się wzorowo. Latem planowaliśmy wspólnie zam(...)

Porady psychologiczne

Porady medyczne i psychologiczne

Masz problem / pytanie do psychologa? Skorzystaj z szybkiej porady specjalisty on-line. Gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia!

Porady prawne

Nakaz zapłaty

Masz pytanie do prawnika? Zapytaj prawników w naszym serwisie. Uzyskaj szybką i profesjonalną poradę bez wychodzenia z domu. 100% satysfakcji i bezpieczeństwa.

Porady specjalistów

Specjaliści online

Masz pytania do specjalistów z różnych dziedzin (prawo, finanse, psychologia, inne)? Uzyskaj profesjonalną eporadę!  

Początek strony