Porady ON-LINE specjalistów. Masz pytanie do prawnika, psychologa, doradcy finansowego? Udzielimy profesjonalnej i szybkiej e-porady!

Przykładowe pytania do psychologa zadawne w systemie porad OnLine.

Miłość, zerwanie

1. Rzucił mnie chłopak. Byliśmy razem przez 2 lata. Wszystko układało się wzorowo. Latem planowaliśmy wspólnie zamieszkać w wynajętym mieszkaniu w Warszawie. Teraz rozsypał się cały mój świat. Miłość jest dla mnie bardzo ważna. Wydawało mi się, że kochaliśmy i rozumieliśmy się wyjątkowo. Wszystko było wyjątkowe. Chłopak oświadczył, że nie możemy już być razem i odszedł. Nie odbiera telefonu, nie odpisuje na SMS-y i maile. Nie wiem co jest przyczyną odejścia. Co mam zrobić? Czekać, wyjaśniać, próbować czy odpuścić. Nie mogę spać po nocach i myślę tylko o tym. Proszę o pomoc.

Zdrada

2. Jestem żonaty od 5 lat. Od roku czuję, że nasza namiętność wygasa. Przypadkowo odczytałem SMS-a z telefonu żony. Telefon leżał na stole kiedy wyświeliła się wiadomość. Później zacząłem układać sobie w myślach pewne wydzrzenia sprzed kliku miesięcy. Zaczęły się służbowe wyjazdy żony, nieodbieranie telefonu, permanentne zmęczenie. Myślę, że żona mnie zdradza. Nie jestem pewien i nie chcę stracić naszego związku. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić aby uratować związek?

Związki

 3. Jestem nauczycielką akademicką. Według mnie nie mam problemu w kontakcie ze studentami. Traktuję ich partnersko. Niejednokrotnie słyszę, że lubią przychodzić na moje zajęcia. Z wykonywanej pracy czerpię satysfakcję.

Inaczej jest w moim życiu prywatnym. Od wielu lat jestem w związku małżeńskim. Wiem, że świadomie wybrałam silnego partnera. Chciałam mieć takiego męża, który będzie decydował o ważnych sprawach życiowych. Było mi to na rękę, nie musiałam za nic odpowiadać, nie musiałam o nic się martwić.
Jednak teraz już przestało mi to odpowiadać. Nie chcę dalej godzić się na Jego wybory, chociażby odnośnie wyjazdu na wspólne wakacje. Chciałabym też coś zaproponować zgodnie z moimi potrzebami, pragnieniami.
Nie wiem jak mam postąpić, jak się zachować. Boję się, że mąż nie weźmie pod uwagę mojego zdania bo przecież nauczyłam Go przez wiele lat, że godziłam się bez sprzeciwu na to, co On proponował.
Proszę o radę. Nie chcę już tak dalej żyć.

4. Od lat jestem w szczęśliwym związku z cudowną kobietą. Naprawdę jest kochana, czuła, delikatna, kobieca. Rozumiemy się, możemy porozmawiać na różne tematy. 

Jednak jest pewien problem. Nikomu o tym jeszcze nie powiedziałem. Czuję, że jeżeli nie napiszę o tym, to oszaleję. Już dłużej nie wytrzymam.
Nie mogę się temu oprzeć. Starałem się z tym walczyć ale nie daje rady. Kiedy żony nie ma w domu, przebieram się w Jej bieliznę. Tak ubrany stoję przed lustrem, odczuwam wtedy podekscytowanie, podniecenie seksualne.
Boję się, że któregoś dnia żona nakryje mnie na tym bo np. wcześniej wróci z pracy.
Nie chcę dalej tego ukrywać. Chciałbym Jej o tym powiedzieć. Zaproponować bym mógł być tak ubrany podczas wstępnej gry miłosnej. Boję się, że jak wyznam Jej czego potrzebuję, zniszczę nasz związek a przecież nie chcę żeby tak się stało. Nie chcę jej stracić.
Co ma robić?

Problemy rodzinne

5. Jestem prezesem dobrze prosperującej firmy. Mam żonę, dwójkę dzieci. Ktoś powiedziałby, czego oczekiwać od życia więcej.

Trudno mi o tym pisać. Nikomu o tym nie powiedziałem, nikt by mi nie uwierzył.
Moje życie prywatne to horror. Gdy wracam z pracy, żona dręczy mnie psychicznie. Wyśmiewa się ze mnie, powtarza mi, że się do niczego nie nadaję, że jestem głupi. Trwa to od dłuższego czasu. Czuję, że tracę pewność siebie. Zaczynam się jej bać, do czego się jeszcze posunie.
Ostatnio uderzyła mnie w twarz tak, że miałem podbite oko. W pracy powiedziałem, że się przewróciłem. Staram się wracać do domu późno by unikać awantur, przecież nie wiem z jaką reakcją mojej żony spotkam się następnym razem.
Co mam zrobić? Do kogo zwrócić się o pomoc? Obawiam się, że zostanę wyśmiany. Kto uwierzy w taką historię?

Problemy wychowawcze

6. Mam 15 letnią córkę. Rok temu wychowawczyni klasy, poinformowała mnie, że córka wagaruje, wulgarnie zwraca się do nauczycieli. Starałam się z nią rozmawiać ale to nie przyniosło żadnych rezultatów. Obecnie jest jeszcze gorzej, córka wpadła w złe towarzystwo. Pije alkohol, pali papierosy. Podejrzewam, że bierze też narkotyki. Późno wraca do domu. Nie potrafię z nią rozmawiać tak, by nie doszło do kolejnej kłótni, trzaskania drzwiami, wzajemnego obrażania.

Proszę o odpowiedzieć, jak powinnam się zachować. Co mam zrobić by zbliżyć się do córki? Jak jej pomóc?

Orientacja seksualna

7. Mam 20 lat. Na początku nie zdawałem sobie z tego sprawy ale teraz coraz bardziej utwierdzam się w tym, że lubię przebywać ze starszymi ode mnie mężczyznami. Imponują mi, są dojrzali, męscy, opiekuńczy wobec mnie.
Matka dopytuje, kiedy w końcu przyprowadzę dziewczynę do domu. Jest ciekawa czy spotykam się z jakimiś koleżankami.
Jej pytania skłoniły mnie do przemyśleń. Może jestem homoseksualistą?
Proszę o odpowiedź.

Zapraszamy na FB

Raport KRD

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania w zakresie informacji o długach zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Mam wpisy w KRD 1. Staram sie o kredyt. Bank odmówił finansowania i nie podał szczegółów(...)

Pytania do doradcy finansowego

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do doradcy finansowego zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Leasing bez BIK 1. Mam problemy w BIK-u. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są (...)

Pytania do prawnika

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do prawnika zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Prawo spadkowe, dziedziczenie, testamenty 1. Zmarł mój ojciec, który pozostawił długi w bankach i firmach poż(...)

Pytania do psychologa

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do psychologa zadawne w systemie porad OnLine. Miłość, zerwanie 1. Rzucił mnie chłopak. Byliśmy razem przez 2 lata. Wszystko układało się wzorowo. Latem planowaliśmy wspólnie zam(...)

Porady psychologiczne

Porady medyczne i psychologiczne

Masz problem / pytanie do psychologa? Skorzystaj z szybkiej porady specjalisty on-line. Gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia!

Porady prawne

Nakaz zapłaty

Masz pytanie do prawnika? Zapytaj prawników w naszym serwisie. Uzyskaj szybką i profesjonalną poradę bez wychodzenia z domu. 100% satysfakcji i bezpieczeństwa.

Porady specjalistów

Specjaliści online

Masz pytania do specjalistów z różnych dziedzin (prawo, finanse, psychologia, inne)? Uzyskaj profesjonalną eporadę!  

Początek strony