Porady ON-LINE specjalistów. Masz pytanie do prawnika, psychologa, doradcy finansowego? Udzielimy profesjonalnej i szybkiej e-porady!

Przykładowe pytania do doradcy finansowego zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line. 

Leasing bez BIK

1. Mam problemy w BIK-u. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są zainteresowane podpisaniem umowy na pojazd. Czy możliwe jest uzyskanie leasingu bez weryfikacji BIK i jakie są koszty finansowania? Proszę o poradę.

Leasing bez KRD

1. Mam niewielki wpis w KRD. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są zainteresowane podpisaniem umowy na pojazd. Czy możliwe jest uzyskanie leasingu bez weryfikacji baz dłużników i jakie są koszty finansowania? Proszę o poradę.

2. Czy mając wpis w KRD mogę uzyskać tani leasing na nowy samochód z salonu dealerskiego?

Leasing a egzekucje komornicze

1. Czy komornik może zająć samochód, który jest w leaisngu?

2. Mam komornika, czy możliwe jest uzyskanie leasingu / kredytu? 

Problem z kredytem

1. W 2008 roku podpisałem umowę kredytu na mieszkanie w Poznaniu. Chciałem mieszkanie wynająć i zarabiać na różnicy pomiędzy dochodem z wynajmu a rata leasingową. Rata wynosiła pierwotnie 1000 zł z wynajmu uzyskiwałem na czysto 1600 zł. Obecnie rata wynosi 1800 zł i do interesu muszę dokładać. Umowa jest indeksowana CHF. Prezydent i rząd obiecał rozwiązanie legislacyjne ale do tej pory nie ma ustawy ani jasnych kryteriów. W jaki sposób mogę egzekwować od banku unieważnienie umowy? Do tej pory bank odmawiał jakiejkolwiek restrukturyzacji umowy. Czy lepszym rozwiązaniem będzie dalsza spłata kredytu i oczekiwanie na rozwiązania rządowe, czy należy skierować już teraz pozew do sądu? Jakie są szanse wygrania z nieuczciwym bankiem?

2. Straciłem pracę po wypadku samochodowym. Miałem kredyt na mieszkanie oraz samochód. W sumie 280 tys. zaangażowania w banku. Obecnie nie mam możliwości spłacać terminowo rat kredytowych. Czytałem, że upadłość konsumencka pozwala na umorzenie długów. Czy w moim przypadku takie rozwiązanie jest możliwe? Czy stracę samochód i mieszkanie? Czy istnieją inne rozwiązania prawne aby nie stracić przynajmniej mieszkania?

Problem z leasingiem

1. Miałam samochód w leasingu. Po kradzieży auta umowa leasingu została rozwiązana a firma leasingowa żąda ode mnie dodatkowo 20 tys. zł. Nie zgadzam się z roszczeniem firmy leasingowej ponieważ samochód miał polisą AC oraz dodatkowo polisę GAP. Według mnie polisy powinny zaspokoić w całości leasingodawcę. Zaznaczam, ze nie miałam żadnych zaległości na umowie. Proszę o pomoc i poradę.

Konsolidacja kredytów

1. Posiadam kilkanaście kredytów na niewielkie kwoty. Spłaty są opóźnione o ponad miesiąc. Czy możłiwe jest skonsolidowanie wszystkich zobowiązań do jednego kredytu? Podkreślam, że mogłabym spłacać jeden kredyt terminowo, jeśli rata będzie odpowiednio niska a kredyt udzielony na 5 lat. Obecna moja fatalna sytuacja wynika z stosunkowo wysokich rat z wielu krótkoterminowych pożyczek (także chwilówek) i kredytów. 

Upadłość konsumencka a alimenty i wyrok karny

1. Mam kilka kredytów oraz wyrok karny, na mocy którego muszę naprawić szkodę w wysokości 50 tys. zł. Dodatkowo sąd zasądził alimenty na syna. Czy upadłość konsumencka zwolni mnie z długów, alimentów oraz naprawienia szkody? Pracuję obecnie na etacie i moje wynagrodzenie nie pozwala na regulowanie wszystkich zobowiązań. W szczególności nie mam możliwości oddania kwoty z wyroku karnego.

Spółka z o.o. a działalność osobista

1. Mam problemy finansowe w bankach i kilka kredytów, które spłacam nieregularnie. Prowadzę firmę i mam komornika. Komornik oraz bieżące obciążenia nie pozwalają mi na spokojną prace i rozwój. Czy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogłoby rozwiązać problem? jak moje osobiste długi i problemy w bankach wpłyną na spółkę, w której będę miał udziały i zostanę prezesem?

Przykładowe pytania do psychologa zadawne w systemie porad OnLine.

Miłość, zerwanie

1. Rzucił mnie chłopak. Byliśmy razem przez 2 lata. Wszystko układało się wzorowo. Latem planowaliśmy wspólnie zamieszkać w wynajętym mieszkaniu w Warszawie. Teraz rozsypał się cały mój świat. Miłość jest dla mnie bardzo ważna. Wydawało mi się, że kochaliśmy i rozumieliśmy się wyjątkowo. Wszystko było wyjątkowe. Chłopak oświadczył, że nie możemy już być razem i odszedł. Nie odbiera telefonu, nie odpisuje na SMS-y i maile. Nie wiem co jest przyczyną odejścia. Co mam zrobić? Czekać, wyjaśniać, próbować czy odpuścić. Nie mogę spać po nocach i myślę tylko o tym. Proszę o pomoc.

Zdrada

2. Jestem żonaty od 5 lat. Od roku czuję, że nasza namiętność wygasa. Przypadkowo odczytałem SMS-a z telefonu żony. Telefon leżał na stole kiedy wyświeliła się wiadomość. Później zacząłem układać sobie w myślach pewne wydzrzenia sprzed kliku miesięcy. Zaczęły się służbowe wyjazdy żony, nieodbieranie telefonu, permanentne zmęczenie. Myślę, że żona mnie zdradza. Nie jestem pewien i nie chcę stracić naszego związku. Co w takiej sytuacji powinienem zrobić aby uratować związek?

Związki

 3. Jestem nauczycielką akademicką. Według mnie nie mam problemu w kontakcie ze studentami. Traktuję ich partnersko. Niejednokrotnie słyszę, że lubią przychodzić na moje zajęcia. Z wykonywanej pracy czerpię satysfakcję.

Inaczej jest w moim życiu prywatnym. Od wielu lat jestem w związku małżeńskim. Wiem, że świadomie wybrałam silnego partnera. Chciałam mieć takiego męża, który będzie decydował o ważnych sprawach życiowych. Było mi to na rękę, nie musiałam za nic odpowiadać, nie musiałam o nic się martwić.
Jednak teraz już przestało mi to odpowiadać. Nie chcę dalej godzić się na Jego wybory, chociażby odnośnie wyjazdu na wspólne wakacje. Chciałabym też coś zaproponować zgodnie z moimi potrzebami, pragnieniami.
Nie wiem jak mam postąpić, jak się zachować. Boję się, że mąż nie weźmie pod uwagę mojego zdania bo przecież nauczyłam Go przez wiele lat, że godziłam się bez sprzeciwu na to, co On proponował.
Proszę o radę. Nie chcę już tak dalej żyć.

4. Od lat jestem w szczęśliwym związku z cudowną kobietą. Naprawdę jest kochana, czuła, delikatna, kobieca. Rozumiemy się, możemy porozmawiać na różne tematy. 

Jednak jest pewien problem. Nikomu o tym jeszcze nie powiedziałem. Czuję, że jeżeli nie napiszę o tym, to oszaleję. Już dłużej nie wytrzymam.
Nie mogę się temu oprzeć. Starałem się z tym walczyć ale nie daje rady. Kiedy żony nie ma w domu, przebieram się w Jej bieliznę. Tak ubrany stoję przed lustrem, odczuwam wtedy podekscytowanie, podniecenie seksualne.
Boję się, że któregoś dnia żona nakryje mnie na tym bo np. wcześniej wróci z pracy.
Nie chcę dalej tego ukrywać. Chciałbym Jej o tym powiedzieć. Zaproponować bym mógł być tak ubrany podczas wstępnej gry miłosnej. Boję się, że jak wyznam Jej czego potrzebuję, zniszczę nasz związek a przecież nie chcę żeby tak się stało. Nie chcę jej stracić.
Co ma robić?

Problemy rodzinne

5. Jestem prezesem dobrze prosperującej firmy. Mam żonę, dwójkę dzieci. Ktoś powiedziałby, czego oczekiwać od życia więcej.

Trudno mi o tym pisać. Nikomu o tym nie powiedziałem, nikt by mi nie uwierzył.
Moje życie prywatne to horror. Gdy wracam z pracy, żona dręczy mnie psychicznie. Wyśmiewa się ze mnie, powtarza mi, że się do niczego nie nadaję, że jestem głupi. Trwa to od dłuższego czasu. Czuję, że tracę pewność siebie. Zaczynam się jej bać, do czego się jeszcze posunie.
Ostatnio uderzyła mnie w twarz tak, że miałem podbite oko. W pracy powiedziałem, że się przewróciłem. Staram się wracać do domu późno by unikać awantur, przecież nie wiem z jaką reakcją mojej żony spotkam się następnym razem.
Co mam zrobić? Do kogo zwrócić się o pomoc? Obawiam się, że zostanę wyśmiany. Kto uwierzy w taką historię?

Problemy wychowawcze

6. Mam 15 letnią córkę. Rok temu wychowawczyni klasy, poinformowała mnie, że córka wagaruje, wulgarnie zwraca się do nauczycieli. Starałam się z nią rozmawiać ale to nie przyniosło żadnych rezultatów. Obecnie jest jeszcze gorzej, córka wpadła w złe towarzystwo. Pije alkohol, pali papierosy. Podejrzewam, że bierze też narkotyki. Późno wraca do domu. Nie potrafię z nią rozmawiać tak, by nie doszło do kolejnej kłótni, trzaskania drzwiami, wzajemnego obrażania.

Proszę o odpowiedzieć, jak powinnam się zachować. Co mam zrobić by zbliżyć się do córki? Jak jej pomóc?

Orientacja seksualna

7. Mam 20 lat. Na początku nie zdawałem sobie z tego sprawy ale teraz coraz bardziej utwierdzam się w tym, że lubię przebywać ze starszymi ode mnie mężczyznami. Imponują mi, są dojrzali, męscy, opiekuńczy wobec mnie.
Matka dopytuje, kiedy w końcu przyprowadzę dziewczynę do domu. Jest ciekawa czy spotykam się z jakimiś koleżankami.
Jej pytania skłoniły mnie do przemyśleń. Może jestem homoseksualistą?
Proszę o odpowiedź.

Przykładowe pytania do prawnika zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line. 

Prawo spadkowe, dziedziczenie, testamenty

1. Zmarł mój ojciec, który pozostawił długi w bankach i firmach pożyczkowych. Ni wiem ile dokładnie. Prawdopodobnie tata miał również pożyczki od znajomych. Nie pozostawił testamentu. Tata posiadał działkę rekreacyjną z domkiem na Mazurach o wartości około 100 tys. zł oraz motocykl Yamahę o wartości około 20 tys. zł (w dowodzie rejestracyjnym bank jest współwłaścicielem). Pomiędzy rodzicami była rozdzielność majątkowa od 3 lat. Mama żyje. Mam jeszcze niepełnoletniego brata. Ja jestem pełnoletnia. Żyje babcia ze strony taty. Nie wiemy czy mamy odrzucić spadek czy przyjąć. Kiedy i jakie czynności powinniśmy podjąć? Jaki jest koszt przyjęcia lub odrzucenie spadku? Czy powinniśmy angażować innych krewnych taty? Proszę o poradę.

Zajęcia i egzekucje komornicze

2. Komornik zajął mi pensję oraz rachunek bankowy. Pracuje na etacie i jest to jedyne moje źródło dochodu. Z wynagrodzenia 3600 zł zostaje mi około 1200 zł. Zajęcie komornicze wystąpiło na wniosek firmy leasingowej, w której mąż miał leasing na samochód. Ja tylko poręczałam weksel do umowy leasingu jakieś 4 lata temu. Teraz jestem z mężem po rozwodzie i nie mam z mężem kontaktu. Jak mogę rozwiązać problem? Czy mam możliwość obrony przed sądem? Czy mogę mieć roszczenia do byłego męża?

Problem z kredytem

3. W 2008 roku podpisałem umowę kredytu na mieszkanie w Poznaniu. Chciałem mieszkanie wynająć i zarabiać na różnicy pomiędzy dochodem z wynajmu a rata leasingową. Rata wynosiła pierwotnie 1000 zł z wynajmu uzyskiwałem na czysto 1600 zł. Obecnie rata wynosi 1800 zł i do interesu muszę dokładać. Umowa jest indeksowana CHF. Prezydent i rząd obiecał rozwiązanie legislacyjne ale do tej pory nie ma ustawy ani jasnych kryteriów. W jaki sposób mogę egzekwować od banku unieważnienie umowy? Do tej pory bank odmawiał jakiejkolwiek restrukturyzacji umowy. Czy lepszym rozwiązaniem będzie dalsza spłata kredytu i oczekiwanie na rozwiązania rządowe, czy należy skierować już teraz pozew do sądu? Jakie są szanse wygrania z nieuczciwym bankiem?

4. Straciłem pracę po wypadku samochodowym. Miałem kredyt na mieszkanie oraz samochód. W sumie 280 tys. zaangażowania w banku. Obecnie nie mam możliwości spłacać terminowo rat kredytowych. Czytałem, że upadłość konsumencka pozwala na umorzenie długów. Czy w moim przypadku takie rozwiązanie jest możliwe? Czy stracę samochód i mieszkanie? Czy istnieją inne rozwiązania prawne aby nie stracić przynajmniej mieszkania?

Problem z leasingiem

5. Miałam samochód w leasingu. Po kradzieży auta umowa leasingu została rozwiązana a firma leasingowa żąda ode mnie dodatkowo 20 tys. zł. Nie zgadzam się z roszczeniem firmy leasingowej ponieważ samochód miał polisą AC oraz dodatkowo polisę GAP. Według mnie polisy powinny zaspokoić w całości leasingodawcę. Zaznaczam, ze nie miałam żadnych zaległości na umowie. Proszę o pomoc i poradę.

Wierzytelności i roszczenia

6. Firma nie zapłaciła mi za wykonane usługi. W sumie zaległe były trzy faktury na kwotę 16 tys. zł. Prowadzę małą firmę budowlaną i kwota 16 tys. zł jest dla mnie znaczną sumą. Złożył samodzielnie pozew i sąd wydał nakaz zapłaty oraz wyrok. Próbowałem przed oddaniem sprawy do komornika dogadać się z dłużnikiem jednak okazało się, że firma złożyła wniosek o upadłość. Czy w związku z tym mam jakieś szanse aby odzyskać swoje pieniądze?

Upadłość konsumencka a alimenty i wyrok karny

7. Mam kilka kredytów oraz wyrok karny, na mocy którego muszę naprawić szkodę w wysokości 50 tys. zł. Dodatkowo sąd zasądził alimenty na syna. Czy upadłość konsumencka zwolni mnie z długów, alimentów oraz naprawienia szkody? Pracuję obecnie na etacie i moje wynagrodzenie nie pozwala na regulowanie wszystkich zobowiązań. W szczególności nie mam możliwości oddania kwoty z wyroku karnego.

Spółka z o.o. a działalność osobista

8. Mam problemy finansowe w bankach i kilka kredytów, które spłacam nieregularnie. Prowadzę firmę i mam komornika. Komornik oraz bieżące obciążenia nie pozwalają mi na spokojną prace i rozwój. Czy założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością mogłoby rozwiązać problem? jak moje osobiste długi i problemy w bankach wpłyną na spółkę, w której będę miał udziały i zostanę prezesem?

Przykładowe pytania w zakresie informacji o długach zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line. 

Mam wpisy w KRD

1. Staram sie o kredyt. Bank odmówił finansowania i nie podał szczegółów. Doradca poinformował mnie nieoficjalnie, ze mam wpis w KRD. Jak mogę sprawdzić o jaki wpis chodzi i jak go usunąć? Czy w cenie podanej na Państwa stronie uzyskam raport KRD na firmę i konsumenta? 

Raport KRD

1. Co zawiera raport KRD?

2. Jak szybko uzyskam raport KRD i koedy muszę uiścić zapłatę za raport?

Nieprawny wpis w KRD

1. Potrzebuję pilnie raport KRD. Dowiedziałem się, że nieprawnie zostałem wpisany przez dostawcę Internetu. Zobowiązanie zostało spłacone a wpis pozostał. Czy otrzymam pomoc prawną od Państwa w zakresie usunięcia wpisu?

 

 

Zapraszamy na FB

Raport KRD

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania w zakresie informacji o długach zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Mam wpisy w KRD 1. Staram sie o kredyt. Bank odmówił finansowania i nie podał szczegółów(...)

Pytania do doradcy finansowego

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do doradcy finansowego zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Leasing bez BIK 1. Mam problemy w BIK-u. Bank odmówił mi kredytu. Firmy leasingowe również nie są (...)

Pytania do prawnika

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do prawnika zadawane w naszym systemie porad prawnych on-line.  Prawo spadkowe, dziedziczenie, testamenty 1. Zmarł mój ojciec, który pozostawił długi w bankach i firmach poż(...)

Pytania do psychologa

Kategoria: Przykłady pytań

Przykładowe pytania do psychologa zadawne w systemie porad OnLine. Miłość, zerwanie 1. Rzucił mnie chłopak. Byliśmy razem przez 2 lata. Wszystko układało się wzorowo. Latem planowaliśmy wspólnie zam(...)

Porady psychologiczne

Porady medyczne i psychologiczne

Masz problem / pytanie do psychologa? Skorzystaj z szybkiej porady specjalisty on-line. Gwarancja wysokiej jakości i zadowolenia!

Porady prawne

Nakaz zapłaty

Masz pytanie do prawnika? Zapytaj prawników w naszym serwisie. Uzyskaj szybką i profesjonalną poradę bez wychodzenia z domu. 100% satysfakcji i bezpieczeństwa.

Porady specjalistów

Specjaliści online

Masz pytania do specjalistów z różnych dziedzin (prawo, finanse, psychologia, inne)? Uzyskaj profesjonalną eporadę!  

Początek strony